כל הטרנדים והמבצעים הכי חמים לקיץ 2024 כבר כאן!
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לכל אורך ההיסטוריה בגדי הנשים היוו שיח ביקורתי בקרב האוכלוסייה כולה.

בכל תקופה אפשר למצוא ביקורות על לבוש נשי מסויים שנכנס לאופנה.

לא ברור מדוע נולדנו למציאות שכזאת בה לבוש האישה צריך להיות לפי קודים מסויימים וגבולות כאלה ואחרים.

מה שבטוח הוא, שככל שעבר הזמן נמאסו על הנשים החוקים בעל פה הללו שמזמן כבר לא רלוונטיים לתקופתנו. על כן, רבים מתפלאים מדוע בגדי הנשים הפכו כה פרובוקטיביים ככל שהשנים עברו.

אפשר לדמות זאת לילד אשר מורד במשהו שנראה לו לא הגיוני ומתנהל מולו בצורה שנתפסת ככפייה- עוד משחר ההיסטוריה הרגשנו מחוייבות לעמוד בקוד הלבוש שכפו עלינו ואם לא עשינו כך, חטפנו ביקורות והשמצות.

הזעם שהצטבר בנו כמגדר נשי שזועק לחופש הבחירה והשליטה על גופינו והתבטאותנו, גם אם רק מסיפורים שלא נכחנו בהם פיזית, הוא גורם ישיר לכך שבגדי הנשים הפכו לפרובוקציה גלויה או סמויה שבאה למרוד בכפייה שניסו להטיל עלינו מאז ומתמיד- כן, גם היום.

הלבוש נעשה קטן יותר, צמוד יותר, חושפני יותר, הבדים דקים יותר עד כדי שקופים לגמרי. הלבוש הפרובוקטיבי הזה נמצא בכל מקום, מנערות צעירות עד למבוגרות, מבתי ספר עד למסלולי הדוגמנות הגדולים והמפורסמים ביותר בעולם, כל כך הרבה נשים שמורדות על זכויותיהן להתלבש כפי שנראה להן.

הלבוש הזה מעורר ביקורת בגלל סיבות לא מוצדקות בעליל;

יש כאלה שאומרים שבגלל איברינו השופעים בניגוד לגברים, אנו צריכות להצניע אותם- האם אנחנו "אשמות" שבורכנו בכאלה קימורים נשיים, עגלגלים ויפים?

האם נוצרנו כך כדי להתבייש בגוף שלנו? אני בטוחה שלא.

יש כאלה שיאמרו שהפרובוקציה הזאת היא מקור לפיתוי גברים, נשואים או לא נשואים ובכך יכולה לגרום לאופציה בפגיעה בחיי משפחה או סתם להתעסקות בלתי פוסקת במיניות, פורקן וכדומה.

אז אומרים. בורכנו ונבראנו כמו שאנחנו בזכות ולא בחסד. איננו אמורות להסתיר או להצניע את גופינו רק כי זה מה שמצפים מאיתנו. איננו אמורות להסתיר את גופינו כדי שחלילה גברים לא יוכלו לעמוד בפיתוי שנמצא לפניהם ועלול לגרום להם להתעסק ב"פיתוי" באופן שלילי כזה או אחר שישפיע על חייהם.

איננו אחראיות על החיים של אף אחד ולגוף של אף אחד או אחת מלבד על שלנו עצמנו. איננו ראויות לכך שבשנת 2021 נמשיך לקבל ביקורת על אופן הלבוש שלנו, כמובן שמעולם לא היינו ראויות לכך אבל בתקופה מודרנית שכזאת רצוי שכל אחת תלבש בגאון ובגב זקוף את בגדיה, גם אם הם יכולים לעורר פרובוקציה מסביב. מי שהפיתוי הזה קשה לו וגדול עליו, הרי זה הוא סימן לכך שהוא זה שצריך לעבוד על עצמו ועל מחשבותיו, על יכולת האיפוק שלו וקור הרוח שלו אל מול גוף האישה ובגדיה שלחלוטין לא אמורים לערער אף אחד או לשנות לאף אחד.

שיתוף המאמר

תוכן עניינים

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
אימייל

מאמרים נוספים

הצטרפו לניוזלטר שלנו

הקטגוריות המובילות

Related Post

Sed aliquam, tortor et sodales malesuada, lorem leo luctus tellus, quis interdum eros nibh in nunc. Cras dignissim malesuada, lorem leo luctus

סל הקניות שלי
0