כל הטרנדים והמבצעים הכי חמים לקיץ 2024 כבר כאן!
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ככל הנראה אתן הופתעתן מהמידע הזה אך אין זו הפתעה מכיוון שבעבר בגדי הספורט היו פשוטים מאד לעומת

מה שיש לנו כיום ומעצבים רבים כלל לא השקיעו בנראות הסטייליסטית של בגדי הספורט והתמקדו בעיקר כדי לעצב אותן בצורה נוחה על הגוף לכל פעילות ספורטיבית, אך כיום השינוי הגדול סוף סוף הגיע ומעצבים רבים החלו לעצב את הבגדים הללו בצורה כזו שהם גם הפכו להיות סוג של אלגנטיות בנוסף לעיצוב הספורטיבי שלהן כך שגם היופי והסטייל החל לתפוס מקום בעולם הספורט ואין ספק שמתאמנות רבות כיום נראות יפות יותר כיאה לסטייל החדש והמדהים שהגיע.

מן הסתם שניתן לרכוש את הבגדים הללו בכל מרכז בעיר מסוימת אך כמובן שהבגדים האיכותיים ביותר והמעוצבים יימצאו בעיקר בחנויות המותגים השונות למיניהם אך כמובן המחיר גם כן מתנהג בהתאם ובגדי ספורט של מותגים מובילים יעלו משמעותית יקר יותר מאשר בגדים ללא ממותגים אך אין זה באמת משנה כי כיום ניתן להשיג הכל והעניין של סטייל יופי ומיתוג כבר מצוי לבחירתכן.

לסיכום, לקראת הקיץ אנו נאחל לכן קיץ נעים מושלם ובריא, היזהרו מהשמש בעת כל פעילות ספורטיבית וכמובן הרבו בשתיית מים כי הבריאות שלכן חשובה מעל הכל.

אנו מודים לכן על קריאת מאמר זה ומאחלים לכן שופינג נעים ומהנה.

בגדי נשים במגזר החילוני, דתי לאומי וחרדי
בישראל יש אנשים המאמינים בדתות שונות ונמצאים במגזרים שונים ולהן אמונות שונות , מסורות שונות, דרכי התנהגות שונים ובין היתר גם סגנון חיים אחר ובגדי לבוש שונים. גם אצל הנשים בכל חברה ומגזר בגדי הנשים שלהן שונים.
אופנה ולבוש זה לא עניין פשוט כל כך, ולא לכל בן אדם מתאים אותו סוג של בגד או בד. נכון, יש כאלו שבאמת מתאים להם אותו חולצה או אישה ששמלה זהה נראת יפה ואותו דבר גם על אישה אחרת , אך לא תמיד אותה אישה אכן יכולה ללבוש אותה.
בישראל יש אנשים שמאמינים בדברים שונים. ובהם הבולטים הם -המגזר הרחב החילוני, המגזר הדתי לאומי והמגזר החרדי. לכל מגזר סגנון לבוש שונה וייחודי לו. וגם בגדי הנשים בכל חברה וחברה שונים.
המגזר החילוני אינם מאמינים בדת מסויימת וזיקתם לדת נמוכה או אינה קיימת בכלל ואין להם כללי לבוש מסויימים , הם בוחרים מה ללבוש מתי שבא להם ללבוש בלי שמישהו יגיד להם אם זה מתאים או לא מתאים ואם זה בסדר או ״מותר״ ללבוש את זה. מנגד לכך יש את המגזר הדתי לאומי בישראל. הדתיים -לאומיים הם שם כולל לקבוצה חברתית דתית בישראל . המגזר הזה דוגל באורח חיים שומר מצוות לצד הציונות. במגזר זה כן יש כללים מסויימים על מה נכון וצריך ומותר ללבוש ומה לא. כמובן שלא כולם במגזר מקפידים בדיוק על הכללים הללו אך הרוב דוגלים ומאמינים בהם ומנסים לקיים את כולם. ואחרון חביב זה המגזר החרדי, הם דתיים ברמה גבוהה יותר להם כללים נוקשים יותר מבחינת לבוש, בעיקר מבחינת הלבוש של בגדי הנשים. הם מאוד מקפידים על איך שהם נראים בעיקר בסביבת נשים וגברים ביחד.
אצל כל מגזר ודת בגדי הנשים שונים.
אצל החילוניים, כל בגד מעוצב בכל צורה אפשרית והם לובשים אותם מתי שהם רוצים. בין אם זה חולצת בטן קצרה או גופיה, או מכנס קצרצר, כמובן שיש נשים שפחות אוהבת ללבוש סוג כזה של בגדים מבחינת אידיאולוגיה ,סגנון או ביטחון עצמי אך באופן כללי מותר הכול. אצל הדתיים ,ובעיקר חרדים,יש סגנון לבוש מסויים. בנות צריכות ללבוש חצאיות שמגיעות לברך וחולצות שאורכן עד אחרי המרפק. הגברים החרדיים בעיקר לובשים חולצות ארוכות ומכנסיים ארוכים בצבעים שחור ולבן, אך רוב הכללים הם על בגדי הנשים במגזר. על מנת לשמור על צניעות האישה. למגזר החרדי יש חנויות מיוחדות שמוכרות בגדי נשים. הבגדים הנמכרים בחניות האלו קולעים בדיוק לטעם ולסגנון של המגזר. אם זה מבחינת אורך הבגד השמלה או החצאית, מבחינת סוג הבד, שלא יהיה שקוף מידי או צמוד מידי ועוד. אצל המגזר הדתי לאומי יש יותר הקלות מבחינת לבוש והם יותר מקלים. במגדר הזה הנשים חופשיות יותר ועושות מה שמרגיש להן נכון ורוב הנשים שאני מכירה מתלבשות בסגנון שמתאים להן ושהן מאמינות בו. כן יש גם בנות דתיות שלובשות חולצות קצרות ומכנסיים ועדיין נשארות דתיות אל תופתעו.
לסיכום, בגדי נשים תמיד עוררו עניין. בעיקר אצל המגזר החרדי ששם בגדי הנשים של העולם החילוני לא תמיד הסתכלו עליהם בעין טובה ויצרו לא פעם ויכוחים בשכונות חרדיות עקב בחורות שנכנסו בלבוש לא מקובל לחברה.
אני מאחלת לכולנו , לעם ישראל ,שנמשיך להיות עם מגובש ואוהב למרות חילוקי הדעות והשוני בין כל חברה וכל דת וכל מגזר .

מאמר מספר 7 -נעלי העקב: מטרת הנעליים שאנו נועלים היא לספק הגנה ובטיחות לכפות הרגליים ולשמור על צורת הליכה תקינה,כאשר אנו נועלים נעליים ישנם שני אלמנטים עיקריים הגורמים לנו לבעיות ועיוותים בכף הרגל: עקבים ונעל צרה.
אחד ההסברים האפשריים לתופעה נעוץ בהבדלים בנעליים אותן נועלות הנשים,ההשפעה הרעה של העקבים אינה מתרכזת בכפות הרגליים בלבד, היא יכולה להיות מורגשת במקומות רבים בגוף, בין היתר בשוקיים, בברכיים ובגב.
יבלות: הן הנזק הקל יחסית, הנגרם כתוצאה משימוש בנעליים צרות, בעלות עקבים או סוליה דקה, הן יבלות בחלק הפלנטרי, החלק התחתון של כף הרגל או בצידה של כף הרגל. היבלות נוצרות כתוצאה מעומס על נקודה או אזור מסויים, כאשר משקל הגוף אינו מתחלק בצורה נכונה על כף הרגל.
כאבים בכריות כף הרגל:
נעילה של נעלי עקב או נעליים צרות מדי עלולה לגרום לתופעה בשם מטהטרסלגיה, שפירושה כאבים בכריות כף הרגל כתוצאה מלחץ על ראשי חמש עצמות המסרק של האצבעות. התופעה גורמת לכאבים "שורפים", דקירות והפרעה להליכה. היא נפוצה, בין היתר, בקרב אנשים מבוגרים (ששכבת השומן בכפות רגליהם מתדלדלת) ואנשים כבדי משקל.
לוקס ולגוס:
השכיח מבין עיוותי כף הרגל הוא הלוקס ולגוס (הלוקס = בוהן גדולה, ולגוס = סטייה החוצה). בעיוות מסוג זה הבוהן סוטה הצידה ויוצרת בלט גרמי בצד הפנימי של כף הרגל, סמוך לבסיס הבוהן. הבוהן גורמת ללחץ מתמיד על האצבע השכנה ודוחקת אותה, עד כדי כך שלעתים לא נדירות היא עולה על הבוהן הגדולה. לעיתים האצבע השנייה נדחפת הצידה וסוטה במקביל לבוהן הגדולה ולעיתים העיוות מתקדם, כמו באפקט הדומינו, גם לאצבעות אחרות בכף הרגל.

איצבע פיטש:מצב שבו אמצע האצבע בולט כלפי מעלה ואין אפשרות ליישר את המפרק המרכזי שלה. כתוצאה מהבליטה האצבע משתפשפת כנגד הנעל ומתפתחת יבלת קשה ומכאיבה.
אחרי רשימת הנזקים שפירטנו למעלה, נראה כי התשובה לשאלה "מה חשוב יותר, ה'לוק' או הבריאות?" ברורה מאליה, אך זה לא לגמרי נכון. למרות ההשפעה המזיקה שיש לנעלי העקב על כפות הרגליים והגוף כולו לא ניתן להתעלם מכך שהליכה על עקבים מחמיאה למראה החיצוני ומכך שבחברה שלנו ישנן דרישות אופנתיות. אפילו הרופאים הגיעו למסקנה שאי אפשר לדרוש מנשים להפסיק לנעול נעלי עקב, ובכך להטיל עליהן איסור שלא יוכלו לעמוד בו.
יתרונות בריאותיים: ההליכה בהן מחזקת את שרירי הירכיים ושרירי רצפת האגן,ההליכה בהן באופן קבוע חיזקה את שרירי רצפת האגן אצל אותן נשים, ובכך סייעה לנשים לשלוט בסוגרים, עזרה במניעת צניחת הרחם ושלפוחית השתן וסייעה לתפקוד מיני תקין.

שיתוף המאמר

תוכן עניינים

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
אימייל

מאמרים נוספים

הצטרפו לניוזלטר שלנו

הקטגוריות המובילות

Related Post

Sed aliquam, tortor et sodales malesuada, lorem leo luctus tellus, quis interdum eros nibh in nunc. Cras dignissim malesuada, lorem leo luctus

סל הקניות שלי
0

תפריט ראשי