הצצה לעולם של בגדי הנשים

אופנה, בגדי נשים, איך להיות אופנתית – אלה בעיות לא רק של תלמידות תיכון בגיל הנעורים, אלא של כל אישה בכל גיל אפשרי. אם ננסה לענות כל השאלות שנשים מציבות בפני עצמן מתוך עולם האופנה והלבוש, נבין שזה כמעט ובלתי אפשרי. מעבר לשאלות של זוגיות ומערכות יחסים, סבירות גבוהה שהנושא הבא שמעסיק רוב הזמן את הנשים ביום-יום זה "איך אני נראית בחולצה החדשה", "מה יגידו על השמלה שלי במסיבה" וכו'. בין אם הן הולכות לעבודה, או לחדר כושר, או אפילו סתם יוצאות לקניות בסופר, תמיד תהיה מחשבה על הנראות.
בגדי נשים זהו נושא שעבר שינויים וגלגולים לאורך ההיסטוריה, קיבל משמעויות וערכים שונים אשר הביאו לידי ביטוי את אורח התקופה ואת מעמד האישה בחברה.
החל מתקופות קדומות, האישה תמיד שאפה לקשט את עצמה בעזרת בגדים שונים ומגוונים, אשר סימלו את הסטטוס שלה ושל משפחתה, את חשיבותה בחברה ומעמדה. כמו כן לצבעים גם כן הייתה משמעות. בתרבויות שונות, למשל במדינות המזרח, ניתן לזהות הקשרים בין צבע לסטטוס, למשל בגד אדום מסמל אישה נשואה, או בגד לבן מסמל אישה אלמנה.
מעבר לכך, אנו מבינים כי לבגדי נשים ישנה מטרה אשר מעבר לכיסוי חלקי הגוף וצניעות, אלא ממש לשמש שפה בפני עצמה. שפה זו מייחדת קבוצה מסוימת וכמו כן מעניקה תחושת שייכות. כאשר רואים אישה ברחוב ניתן לזהות את גילה, את עיר מגוריה, מוצאה האתני/שבט וכו'.
כיום, אנו שמים לב שמודל היופי וחוקי האופנה מקבלים פרספקטיבה אחרת מבעבר. אישה יכולה לבחור ללבוש חליפת עסקים רשמית לערב במסעדה עם חברים במקום שמלת ערב אלגנטית, אך בשילוב עם זוג עקב ותכשיט נאה היא תראה לא פחות ממסמר הערב וכולם מסביב יבחינו בכך.
עם השנים בגדי הנשים עוצבו להיות כאלה התומכים בתחושת העצמה הנשית, בחוזק האישה וגם כן נועדו להדגיש את יופי גופה הפיזי. בעזרת הלבוש היא יכלה לסקרן את בני המין השני, לבטא את עצמה יותר ולסמל את בטחונה העצמי. במילים אחרות, בגדי הנשים מעודדות את תחושת ה" אני יודעת מה אני רוצה" ותחושת ה" יש לי את הייחודיות שלי".

שיתוף המאמר

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

תוכן עניינים

Share on facebook
פייסבוק
Share on twitter
טוויטר
Share on linkedin
לינקדין
Share on email
אימייל

מאמרים נוספים

הצטרפו לניוזלטר שלנו

הקטגוריות המובילות

Related Post

Sed aliquam, tortor et sodales malesuada, lorem leo luctus tellus, quis interdum eros nibh in nunc. Cras dignissim malesuada, lorem leo luctus

סל הקניות שלי
0

Proin ullamcorper pretium orci donec necscele risqueleoam massa dolor imper dietnec consequata congue idsem maecenas malesuada faucibus finibus.

כתובתינו

Uluwatu Jimbaran ST, 1919 - Bali, Indonesia

חייגו אלינו

+62 212-345-321

יצירת קשר

deva@mail.com

התחל שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, אנחנו יכולים לעזור לך!