כל הטרנדים והמבצעים הכי חמים לקיץ 2024 כבר כאן!
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

החורף כבר מזמן כאן ודומה שאפילו אחרוני השאננים שעוד המשיכו לצאת מהבית ללא מעיל שיכסה אותם,מעל

לכל,כבר אינם מעיזים לעשות זאת.ואם כך,כדאי לקחת בחשבון מספר דברים לפני שאוכלים את המעיל הבא או מתלבטים בנוגע למבחר העומד לרשותנו.
מעבר לעובדה שהמעיל מחמם אותנו,יש לו יתרונות נוספים:הוא יכול להגן עלינו מפני הרוח והגשם,בעיקר אם הוא מצוייד גם בכובע.הוא נותן את ה"פיניש" של המראה הכללי שלנו ויכול לטשטש גזרה עבה מדי או להיפך, רזון קיצוני.הוא יכול להסתיר מתחתיו בגדים שלא היינו רוצים להראות בהם בפומבי,כגון פיג'מה.מאפשר לנו לאחסן אביזרים וחפצים בכיסיו הפנימיים ו/או החיצוניים ועוד.
קיימים סוגים שונים של מעילים והאופנה לא מפסיקה לחדש ולהשתנות אבל קיימים מעילים בגזרה קלאסית שתמיד כדאי שיהיו בארון והם תמיד מתאימים לכל הזדמנות ולכל ארוע.מעבר לגזרה הקלאסית,ישנם גם חומרי-גלם קלאסיים שתמיד נראים טוב: מעילים מעור,צמר,מבד-ג'ינס ומפוך.ומכיוון שבעולם הרחב הולכת וגוברת המודעות לצער-בעלי-החיים שנגרם בתעשיית האופנה,בין היתר,כאשר משתמשים בעורות ובפרוות מן החי חל גידול ניכר בשוק תעשיית חיקויי חומרי-הגלם הנ"ל שלא רק שלא מנסים להסתיר את העובדה שמדובר בחיקוי אלא להפך,מתגאים בכך.ובנוסף לעובדה שהם משקיטים את ייסורי-המצפון שלנו מהפן ההומאני,הם גם מרגיעים את ייסורי-המצפון,אם קיימים כאלה,בנוגע לסכומי-הכסף שאנחנו מוציאים שכן הם זולים בהרבה מהמוצרים המקוריים.
את המעילים אפשר לתפור,בהתאמה אישית,אצל חייט או לקנות מן המוכן ברשתות-השיווק השונות,בחנויות ובקניונים וכמובן באתרים און-ליין.
רצוי להשקיע בקניית מעיל איכותי,באיזה סגנון שלא יהיה,מכיוון שברוב המקרים הוא ישמש אותנו יותר מעונה אחת ולפיכך זוהי השקעה לטווח מעט ארוך יותר.כמו-כן,יש לקחת בחשבון שלא מכבסים אותו לעיתים קרובות (ואם כן,זה יהיה בדרך-כלל ניקוי יבש)-ועל כן כדאי לשקול היטב האם אנחנו באמת מעוניינים באחד מהמעילים הבהירים שנוטים להתלכלך בקלות רבה יותר.קיים גם עניין הריחות הרעים שנדבקים בבגד-עשן מכוניות וסיגריות,עשן המנגל וכו'.
רצוי מאוד להתאים את המעיל לא רק למידות הגוף שלנו לרוחבו אלא גם לאורכו-לא מומלץ,למשל,לבחורה נמוכה ללכת עם מעיל ארוך מדי ולהפך.מעיל שמיועד להגנה מפני הגשם,רצוי לוודא שהוא אכן אטום למים ולגבי מעיל צמר-לבדוק שהוא לא כבד או אוורירי מדי ולקחת בחשבון שברוב המקרים,יווצרו עם הזמן מעין "בולקלות" מעצבנות-אותן כדוריות צמר פצפונות שצריך לתלוש אחת-אחת מהסריג.
בכל מקרה,רצוי להתחשב במבחר הבגדים,תיקים,נעליים ושאר האקססורי'ז שכבר מצויים ברשותנו כדי שנוכל להתאים את המעיל אליהם ולא נצטרך לקנות פריטים חדשים במיוחד עבורו.
יש להקפיד על אחסון נאות של כל סוגי המעילים והכוונה היא גם שבתום העונה,אחרי שניקינו אותו (בכביסה במכונה או בניקוי יבש)-נעטוף את המעיל בשקית-ניילון המיועדת לצורך זה לפני שנתלה אותו על קולב בארון-הבגדים שלנו,ממתין לעונה הבאה.רצוי גם להוסיף כדורי-נפטלין או כל חומר אחר כנגד עש-הארונות.
מעילים בארץ ובעולם באירופה למודת הנסיון עם מזג-אויר קר נוהגים ללבוש מעילים איכותיים ואופנתיים,במקרים רבים מדובר אף במעילי-מותגים,מכיוון שזהו חלק בלתי-נפרד מתרבות הלבוש המקומית.בבירות האופנה העולמיות מייצרים מדי שנה מבחר חדש של מעילי-מעצבים מכל הסוגים,הדגמים והגדלים ,כולל לילדים,וכל חורף משיקים על מסלולי תצוגות-האופנה את קולקציית המעילים המעודכנת לאותה שנה. בארץ,לעומת זאת,ההיסטוריה שלנו בנושא המעילים קצרה הרבה יותר וראשיתה במעילי-הדובון הצבאיים שכיום משמשים רק,או בעיקר,את חיילי צה"ל.קהל-יעד נוסף שיצרני המעילים למיניהם מטרגטים באופן ספציפי הם רוכבי-האופנועים שזקוקים לא רק להגנה מפני הגשם והרוח הקרה,בעיקר בזמן רכיבה מהירה,אלא זקוקים להגנה נוספת מפני שפשופים ופציעות בעת נפילות,החלקות או חלילה תאונות ועוד.
כמו-כן קיימים מעילי-סטודנטים,מעילים שלובשים יהודים חרדים ושנקראים בשם "קפוטה" וכן מעילים רשמיים של קצינים הנקראים מעילי-שרד.

חכמים אומרים שכדי שאחרים יאהבו אותך, אתצריך קודם כל לאהוב את עצמך, וזה נכון. אז תמיד צריך להתחיל עם עצמך, ורק אז לדאוג לדעות של אנשים אחרים. כי אם את, בלשון המעטה, לא תאהבי את עצמך, אז השאר לא יתייחסו אליך כל כך טוב. בגדי נשים, המקום הראשון להתחיל כאן, כי היכולת להתלבש היא מתנה מיוחדת. במיוחד אישה, כי כולם אוהבים בגדי נשים וללבוש משהו יוקרתי.
בגדי נשים , ככלל, נבחרים על פי העיקרון של יפה, או לא. אבל לא כולם לוקחים את הצד של חסרונות, במיוחד אלה שאינם נראים מיד. התחל עם ניתוח הבעיות בגוף, ואז הכל יהיה קל יותר. עבור בגדי נשים דורש תשומת לב קפדנית לדמות. אבל גברים לא כל כך מקובעים בזה. בגדי נשים דורשים התייחסות יסודית לכל פרט, כי אם תעשי הכל בפשטות, אז בסופו של דבר פשוט תתאכזבי מהתוצאה.
כנראה שלכל בחורה יש את הדמות והכריזמה הייחודית שלה, אז בבחירת בגדים, כדאי לקחת בחשבון רק את הממדים שלך ולא להעלים עין מפגמים. אם את מסתכלת על עצמך מלמעלה למטה, אז אתה יכול לקבל תמונה ברורה של הדמות והצללית שלך, כך הבחירה של בגדים תהפוך הרבה יותר קל.
בגדי נשים, או ליתר דיוק חצאיות נשים , בואו נסתכל על מבנה הבחירה ואורכו. אחרי הכל, בגדי נשים טובים מאוד בהדגשת הדמות ובהדגשת כל המקומות היפים בגוף. את לא צריכה לבחור חצאית קצרה, כי אנשים רבים חושבים שככל שהחצאית קצרה יותר, כך היא נראית טוב יותר, בגדי נשים לא אוהבים את זה. זהו רעיון שגוי מיסודו, אז זכור אחת ולתמיד, זה צריך להיות מתחת לאצבעות המושטות בתפרים.
אם אנחנו מדברים על מכנסי נשים , אז הכל לא כל כך סטנדרטי כאן. על מנת שבגדי הנשים שלך ייצור חזון של גוף יפה ובטן מושכת, עליך להוריד את המותניים. זה ייראה יפה במיוחד אם העקב שלך מכסה את המכנסיים. אז הוא יכול לתת לדמות שלך הרמוניה, אבל אל תשכח את אורך הרגליים כדי שלא תלך רחוק מדי.
אם את רוצה להסתיר משהו, למשל, פגמים, אז אתה לא צריך לבחור צבעים בהירים מדי ורקמות גדולות על בגדים. בגדי נשים אוהבים כששמים דגש רק על הצדדים הטובים.
אם יש לך דמות מוזרה וחושבת על איזה דבר אתה רוצה להדגיש בעצמך, התחל עם יציבה, חזה וכתפיים. אז אתה יכול לעבור על המותניים, הרגליים והרגליים, כביכול, עדיף ללכת מלמעלה למטה. אם אתה יודע מה לעשות עם חיתוך אנכי, אז החל אותו על השכבה העליונה.
בגדי נשים, הביטוי הזה מכיל הרבה דברים קטנים, אפילו כאלה שקרדיגן ייראה טוב יותר עם צבעים אחידים. כך לא תאבדו את השורות, ותתייחסו לדברים כאל אנשים, כי בגדי נשים מאוד קפריזית.
עובדה מעניינת למדי היא שאם תחליט ללבוש בגדי נשים עם קישוט שבו יהיו פסים אופקיים, אז אתה מיד תשים לב כמה אתה נראה רזה. אבל הנה מה שכדאי לך לשכוח מכך שבגדי נשים תמיד צריכים להיות מגוונים כאשר זה יועיל לך.
חולצות טריקו יכולות לגרום לך להיראות שמנה, ואף אחד לא רוצה את זה! כדאי לשים לב לדברים של חתך סמוך למחצה. ובכן, בגדי הנשים המצערים ביותר כוללים מכנסיים צמודים ואחרים. ברוב המקרים, הדברים האלה מוסיפים משקל משמעותי לירכיים שלך. אבל אם את מאוד אוהבת בגדי נשים צמודים, אז אם תרצי, תוכלי למצוא דגם שמתאים לך, ובעזרת קווים תוכלי להדגיש בצורה ברורה את החוזקות שלך.

מאמר מספר 12- בגדי ים
…אז נכון שהחורף כבר מזמן כאן והרוחות המקפיאות לא ממש גורמות לנו להתגעגע אליהם,אל בגדי-הים הקיציים,אבל תמיד אפשר לפנטז על ימים חמים יותר ולהכנס לאווירה של חולות זהובים,שמיים כחולים,ים בצבע טורקיז ועצי-קוקוס שעליהם תלויים ערסלים להשלמת התמונה הפסטורלית.
היחסים שלנו,הבנות,עם בגדי-הים הם בדרך-כלל יחסים של אהבה-שנאה במקרים רבים.הפער בין הרצון להיראות במיטבנו ולהופיע על חוף הים בבגדי-הים הכי סקסיים ואופנתיים שיש; לבין הצורך להתפשר עם הנתונים הפיזיים הטבעיים שלנו ולמצוא את הדרך להסתדר איתם בכל תחבולה אפשרית.
לכל מבנה גוף יתאימו סוגים שונים של בגדי-ים,וכמובן שזוהי גם שאלה של טעם אישי ושל המבחר הקיים באותה עונה.קיימים אינספור דגמים וגזרות,צבעים וצורות,בדים וטקסטורות ; בגדי-ים של מותגים מפורסמים,מהארץ ומהעולם,ובגדי-ים "פושטיים" ללא שם מוכר.מרביתנו מתרגלות ללכת עם סוג מסויים של בגד-ים ונוטות לדבוק בו לאורך שנים רבות,גם כאשר אנחנו קונות בגד-ים חדש.אבל כדאי,מדי-פעם ,לבדוק גם את האפשרויות הרבות העומדות לרשותנו ומי יודע אולי בפעם הבאה נצליח אפילו יותר.
כעיקרון,בגדי-הים מחולקים לקטגוריות הבאות:
1.בגד ים שלם-מכסה את הגוף מן החזה ועד המפשעה או אפילו עד תחילת הירכיים
2.בגדי-ים מסוג ביקיני-המורכב משני חלקים:חזייה ותחתון,כאשר החזייה יכולה להיות בגזרת סטרפלס (ללא כתפיות),שני משולשים,חזיות מרופדות עם "עצם",חזיות -קולר ועוד.התחתון יכול להיות או ברזילאי,או נמוך,או גבוה או חוטיני.ותמיד אפשר לעשות גם "ערבבי ולבשי" בין חלקים של בגדי-ים שונים.
בגדי-הים השלמים הם הקלאסיים יותר,והם היו,למעשה,בגדי-הים הראשונים שהופיעו על חופי-הים.הם נחשבים יותר שמרנים,מכיוון שהם מכסים יותר ומגלים פחות,יחסית.אך גם בנישה זו קיים מגוון רחב הכולל מחשופים עמוקים או סגורים עד הצוואר,מחשופי-גב עמוקים או רצועות בדוגמאות שונות,כיווצים במקומות שונים,סטרפל'ס,או עם כתפיות או עם קולר ,תחתון ברזילאי ותחתון טנגה.
קיימים גם בגדי-ים המורכבים מחלק עליון דמוי גופייה וחלק תחתון דמוי-מכנסיים באורכים ובגזרות שונות.הם יותר ספורטיביים ופרקטיים ופחות מיועדים למי שרוצה להתבלט על שפת-הים או בבריכה.
בנוסף לכך,קיימים פריטי-ביגוד ואביזרי אופנה רבים נוספים הקשורים ישירות אל בגדי-הים כגון שמלות-חוף,שמלות-חוף שקופות שנועדו להציג את בגדי-הים שמתחתיהן בצורה סקסית ומתוחכמת יותר,חצאיות-חוף,פריאו(מעין צעיף אותו קושרים סביב המותניים ו/או הירכיים כדי להסוות,בהרבה מקרים,אזורים "בעייתיים" במקצת.בדרך-כלל הפריאו יהיה מודפס בדוגמאות פרחוניות,תמונות של חופים וכו' ומעוטר בגימור של פרנזים).כמו-כן קיימות חולצות-רשת לחוף ועוד כיד הדמיון הטובה עלינו.
קיימת נישה מיוחדת של בגדי-ים סרוגים,שמיוצרים בבתי-החרושת או עשויים בעבודת-יד.מדובר בדרך-כלל בבגדי-ים שני חלקים (להלן:ביקיני) -אך הם מיועדים יותר לשיזוף ופחות לשחייה שכן המים גורמים להם לאבד את צורתם ולהפוך רפויים והכלור שבבריכות הורס אותם במהירות.אך בכל מקרה,יש לכבס את בגדי-הים שלנו בכביסה עדינה,רצוי ביד,להקפיד על הוראות היצרן ולתלות אותם לייבוש בצל,רצוי הפוכים.כמו-כן,אם אנחנו מעוניינות בשיזוף אחיד ללא סימנים מיותרים עדיף שנלבש את אותו בגד-ים לפחות במשך אותה העונה ,כי גזרה אחרת תכסה את הגוף,מן-הסתם,בצורה מעט שונה.
ועוד לא אמרנו מילה על הגברים…הם, בדרך-כלל,מגיעים אל חופי הים ואל הבריכות כשהם לבושים במכנסי-ספורט קצרים או בבגדי-ים "ספידו" (שנראים כמו תחתון צמוד)-ולא עושים,כמונו הנשים,עניין רב לא ממראה בגדי-הים שהם לובשים ולא ממראה הגוף שלהם,אלא מתנהלים בנינוחות עם מה שיש.כדאי לנו ללמוד מהם דבר או שניים,לפחות בעניין זה.
סוג אחרון של בגדי-ים המיועד הן לגברים והן לנשים הם מה שנקרא "מדי-צוללן"-הם מורכבים מבד בעובי בינוני המעורבב עם מעט לייקרה ומכסים את כל הגוף ואת הגפיים.הם מספקים לצוללנים הגנה מפני הסביבה התת-ימית,שומרים על חום-הגוף ומספקים הגנה מפני קרני השמש המזיקות.
באזורים שבהם עדיין קיימת תרבות שמרנית יותר,נוהגות המתרחצות לשחות בחולצות טי-שירט שאינן שקופות ובמכנסיים קצרים או במכנסיים צמודים ארוכים.ומן הצד השני של הספקטרום,קיימים הנודיסטים שמוותרים ברצון אפילו על פיסות-הבד הסמליות שאמורות לכסות את המינימום ההכרחי.

בואו נדבר קצת על אופנה. אופנה זה אהבת חיי חברים! פשוט ככה כמו שאתם קוראים- אהבת חיי! אני מכורה לקניות. ותודה לאל שבימינו יש קניות אונליין, אחרת לא יודעת מה הייתי עושה. רוב הזמן שלי אני עסוקה ואף פעם אין לי זמן לצאת לקניות ולקנות לעצמי באמת את הפריטים שאני צריכה ושחסרים לי. אם זה צעיף עכשיו לעונת החורף שחסר לי או כובע צמר שבא לי לחדש בארון או מגפיים איכותיות שחלילה לא יכנס לי מים לנעליים ,אחרת הלך עליי במלוא מובן המילה. שהרגליים שלנו קפואות צפו להתקררות מבעוד מועד. לכן עלינו להישמר ולהיות מוגנים בימים חורפיים שכאלה.
הדבר שהכי טוב באופנה דרך האונליין ,שאת/ה מחפש/ת מעיל לצורך העניין ,עם שלושה כפתורים ופרווה בלי כובע, יש לכם מלא אופציות לחפש דרך דגם מסוים שראיתם או לפי תמונה שצילמתם דרך אתרים או דרך חנויות בהם הייתם או אפילו סתם צילום מסך ממכר/ה שלכם שאהבתם את הפריט שהם לבשו על עצמם. ואני לא מדברת רק על מעיל ,מן הסתם. על כל פריט שאהבתם רבותיי!
אח איזה כיף, כמה גדול הוא האינטרנט מגוון במלא אופציות של אתרי אופנה בארץ ובעולם כולו. היום אפשר להזמין מכל מדינה ובכל זמן שנוח לנו. בשעות הקטנות של הלילה ,לפנות בוקר, מתי שמתחשק לכם 🙂 ולפעמים שזה גם דחוף יש אופציות לשלם קצת יותר ,על מנת שהפריט שהזמנתם יגיע אליכם הרבה יותר מהר. למי שאין בעיה להוסיף קצת כסף, כמובן.
מצאתי כמה סטים לאימונים שלי מחברה של איזשהו מאמן שהקים אתר אינטרנט עם סטים מושלמים ,הדוקים ומחטבים את הגוף כמו שצריך והכי חשוב- לא שקופים! אחרי שרכשתי כמה סטים ונשלחה אליי הקבלה ,פתאום קפצו לי כמה הודעות פרסום כמובן ממומנות של בגדי ספורט שנראים איכותיים ברמות וסטים ממש יפים בצבעים שלא ראיתי לפני. שתבינו ,היה לי נורא קשה לעמוד בפיתוי. לכן הזמנתי לי עוד כמה סטים ,אני פשוט מכורה לקניות שמישהו יקח ממני את הכרטיס שלייייי. אויש ,בעצם זה לא טוב כי אני משתמשת במילא בPAYPAL. איך אפשר לקנות סט מושלם בצבע ירוק זית כזה שנוטה לצבע אפרפר מבלי לקנות גרביים תואמות ונעליים שישלימו לי את כל הלוק? תגידו לי ,איך?! ואחרי שאני קונה את כל הסט המעלף הזה ,איך אני לא אקנה טי שירט או ג'קט במידה ויהיה לי קר בתחילת האימון. זה דורש ממני מאמץ גדול שלא לקנות ,אבל מגיע לי לפנק את עצמי בדברים שאני באמת אוהבת. זה לא שאני לא מפנקת את עצמי בכלל ,יש פעמים שאני קצת יותר "חוסכת" ויש פעמים שקשה לי נורא לסרב למה שליבי חפץ לו כל כך. טוב, אני גם עובדת קשה בשביל לממן לעצמי את כל הדברים הטובים האלה ,אז כן מותר לי. שלא נדבר על הנעליים שאני רוכשת לעצמי ועל התיקים ,אתם לא מבינים איזו רמה גבוהה. גוצ'י ,שאנל, פראדה, לואי ויטון, בלנסיאגה, וורסאצ'ה, ג'וסי קוטור, הרמס ועוד מגוון ענקי שיש לי בארון שעיצבתי לעצמי ,יותר נכון חדר ארונות ענקי שבניתי בכוחות עצמי ועיצבתי ברמה שלא נופלת משום מעצב ,אני גאה בעצמי על המיקום המושלם שעשיתי לכל הבגדים והאקססוריז שיש לי. בניתי שורות ענקיות של מדפים לתיקים שלי ולנעליים ומיקמתי אותם בצד אחד ובצד השני בניתי ארון עצום בגודלו עם מראה ענקית ,ממש דומה למה שכל חנות מותגים ברמה גבוהה תרשה לעצמה. שמתי גם שטיח מעצבים ממש גדול בצבע בז' לבן כזה והוספתי שנדליר עצום בגודלו וביופיו וכמובן גם עוד כמה שידות לבנות מטורפות שיתאים לי למראה שעיצבתי שם. איזה כיף כל זה שלי והרווחתי את זה ביושר.

שיתוף המאמר

תוכן עניינים

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
אימייל

מאמרים נוספים

הצטרפו לניוזלטר שלנו

הקטגוריות המובילות

Related Post

Sed aliquam, tortor et sodales malesuada, lorem leo luctus tellus, quis interdum eros nibh in nunc. Cras dignissim malesuada, lorem leo luctus