כל הטרנדים והמבצעים הכי חמים לקיץ 2024 כבר כאן!
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

החגורה וההיסטוריה שלה בעולם האופנה בכללי ובעיקר בעולם הבגדי נשים

מה שבעיקר מעניין בנוגע אל פריט הלבוש הספיציפי הזה החגורה שהיום בתרבות האופנה והלבוש של היום לפי מיטב ידיעתי גם לא רק פה בארץ ישראל אלא ברוב המדינות המפותחות בעולם כולו מבחינת אופנה וטקסטיל (שמעניין מאוד העובדה שהם לרוב סוחרות זו אל זו וכמו כן הם גן כן מייבאות מזו אל זו, וככה אחת אל השנייה הם בעצם שומרים על אותו רף בגדול, ובמידה מסוימת אפשר לומר אם אולי טיפ נגזים שגם כן במידה מסוימת ה שומרות על סגנון וקווים דומים בסטייל הכללי) חגורה היט פריט לבוש ממש לגיטמי כם על גברים וגם בעולם בגדי הנשים חגורות הם פריט לבוש מאוד נורמלי מאוד רגיל ושגרתי, בין אם זו חגורה /שהיא מחזיקה לך את השמלה או אם זו חגורה שהיא מושחלת על הלולאה שעליה היא מיועדת להיות משוחלת, בכל מקרה ומצב זה נורמלי ומאוד רגיל ומקובל בימינו אנו, אבל חשוב לדעת שפריט זה הוא יחסית חדש בכל העולם של הבגדי נשים.

ויש כאלו שיגידו שהוא גם חדש בעולם האופנה באופן כללי.

בעיקרון הסיבה אל כל זה היא שבעצם אם נסתכל במה שכתבו אנשים שחקרו את האופנה לאחור, וכן ישנם גם היסטורניים שמה שהם בעצם עושים על ידי כל מיני דרכים יש להם לחקור ולבדוק את עולם האופנה של ההסיטוריה שכבר אין עדויות פיזיות אל קיומי היום בעולם שלנו, אלא הם בעצם יכולים לעשות את כל זה על ידי הסתמכות על כל מיני עדויות מתוך ספרים קדומים או מתוך למידה על ידי מחקר של כל מיני הריסות שנמצאו קוברים בין החולות.

ומעניין לדעת שגם ישנם חוקרים של אוכל בתרבויות שנכחו כבר מן העולם, וכמו כן יש גם על אופנה.

אז בהקשר של חגורה החוקרים אומרים שבעצם מתוך הלמידה של הנושא עלה להם כי עד אמצע המאה הקודמת חגורות יועדו לגברים בלבד.

אולי יש כאלה שלאור כל המצב היום כמו שהקדמנו זה טיפ טיפה יפתיע אותם, אבל אם באמת תחשבו על זה לאור כל השינויים המאוד מאוד קיצונים שעולם הבגדי נשים עבר עוברו כנראה גם כן יעבור בעתיד, תבינו שסך הכל זו לא הפתעה גדולה בכלל, כי זה מובן מאליו,  והסיבה היא שהרי באותה תקופה נשים לא לבשו מכנסיים ברמה העקרונית וגם ברמה התרבותית!

אך מה שקרה הוא שכמו הרבה מוסכמות שהם חברתיתו או מוסכמות שהם דתיות, או מכל מניע אחר חלו שינויים בדבר זה, ואכן גם כן בתחום הזה, עם ביסוס תרבות ילדי הפרחים – דבר זה הוביל אט אט שיותר ויותר נשים התמרדו נגד המוסכמות והתחילו ללבוש מכנסיים, בפומבי ומתוך התרסה בכוונת מכוון.

ודבר זה סך הכל היה בעצם כדור שלג, כי מה שזה הוביל הוא לזה שתוך פחות מעשרים שנה החלו להופיע ברחוב לעיני כל ולאחר מכן גם בחנויות עצמם גזרות מכנסיים שהם מיועדות אך ורק לנשים, וכמו כן גם כן אל צד זה גם חגורות עור שהיו אז מקובלות לאישה וגם הם היו מותאמות למידות הקטנות יותר ומבנה גוף הנשי.

וכמו שהסברנו שתופעות אלו משתנות וגדלות עם הזמן כמו כדור שלג גם כן בתחום הזה היה המשך ההתפתחות האופנתית, שלא עצרה בכלל! וגם לא הגבילה את השלמת המראה אך ורק דווקא בחגורה לאישה מסוגננת למכנסיים בלבד, ולכן היום בימינו אנו עם האופנה של היום, יהיה ניתן לראות חגורות עור משובחות שניתן בקלות ממש לצוות לשמלה, ג’ינס, חצאיות, מעילים ולז’אקטים במגוון צבעים, גימורים ועיטורים, והיום זה פריט חובה בכל חנות של בגדי נשים. בגדי נשים

שיתוף המאמר

תוכן עניינים

פייסבוק
טוויטר
לינקדין
אימייל

מאמרים נוספים

הצטרפו לניוזלטר שלנו

הקטגוריות המובילות

Related Post

Sed aliquam, tortor et sodales malesuada, lorem leo luctus tellus, quis interdum eros nibh in nunc. Cras dignissim malesuada, lorem leo luctus

סל הקניות שלי
0